Krótki poradnik płacenia BLIKiem

Krótki poradnik płacenia BLIKiem

BLIK jest coraz popularniejszą formą płatności, która dla wielu osób jest zdecydowanie wygodniejsza od standardowych metod. Dzięki BLIKowi wystarczy telefon, aby wypłacić pieniądze z bankomatu i zapłacić za zakupy online lub stacjonarnie. W dodatku jest to niezwykle proste.

BLIK w Polsce

Na zachodzie jedną z najpopularniejszych metod płatności jest PayPal. Z kolei w Polsce zaczyna dominować BLIK. Ten pomysłowy i intuicyjny w obsłudze system często jest znacznym ułatwieniem i potrafi zaoszczędzić sporo nerwów. Szczególnie jeśli do sklepu zapomni się zabrać kartę płatniczą.

Za pomocą BLIKa można zrobić zakupy w dowolnym sklepie internetowym, opłacić niektóre rachunki, zapłacić w kasie tradycyjnej lub samoobsługowej w większości sklepów stacjonarnych, a nawet przelać komuś pieniądze na konto. Ta ostatnia funkcjonalność jest szczególnie przydatna w takich miejscach jak wszelkiego rodzaju konwenty, wyprzedaże garażowe czy eventy, gdzie sprzedawcy często nie mają terminali umożliwiających płatność kartą.

Instrukcja korzystania z BLIKa

BLIK wymaga jedynie zainstalowania aplikacji wybranego banku, w którym ma się otworzone konto. Już na pierwszej stronie (a często nawet bez konieczności logowania) widoczna jest opcja BLIKa. To właśnie ta ikonka jest istotna podczas wykonywania transakcji.

Chcąc zapłacić za towar w sklepie internetowym lub stacjonarnym, a także wypłacając pieniądze z bankomatu, należy wykonać kilka prostych kroków:
– wybrać metodę płatności BLIKiem, aby zostać przeniesionym do strony weryfikacji, gdzie trzeba wpisać sześciocyfrowy kod
– włączyć aplikację mobilną banku i wybrać opcję BLIK, aby wygenerować kod płatności
– przepisać 6 cyfr z aplikacji do terminala płatniczego w sklepie lub w odpowiednim polu na stronie
– zatwierdzić płatność w aplikacji mobilnej (wyskakuje odpowiednie powiadomienie)

Tyle wystarczy, aby dokonać płatności za zakupy. Jest to wygodna metoda płatności, która pozwala zaoszczędzić sporo czasu i jest bardzo szybka. Pieniądze zostają przeniesione natychmiastowo. Nie trzeba również męczyć się z wypełnianiem danych obejmujących imię i nazwisko, długi numer karty, data ważności oraz kod CVC. Wystarczy zatwierdzenie sześciu cyfr, aby sprawa została szybko załatwiona.