Najlepsze aplikacje do czytania ebook’ów

Najlepsze aplikacje do czytania ebook’ów

Kindle

Tej aplikacji chyba nie trzeba przedstawiać, jest dołączana do popularnych tabletów Amazon Kindle i oczywiście można ją zainstalować na każdym urządzeniu z Androidem. Posiada ogromną księgarnię z kilkoma darmowymi książkami, na wypadek gdybyś nie mógł sobie pozwolić na wydanie w tej chwili żadnych pieniędzy.

Google Play Books

Kolejną aplikacją, która nie wymaga wielu wyjaśnień i jest już standardowo zainstalowana na większości smartfonów z Androidem jest Google Play Books. W tym sklepie, podobnie jak w przypadku Kindle, znajdziemy zarówno książki płatne, jak i darmowe i oczywiście można je czytać w samej aplikacji. Czy znasz zalety czytania ebook’ów? Poznaj je tutaj. 

Aldiko Book Reader

Aldiko Book Reader to aplikacja pozwalająca na czytanie dużej ilości książek w różnych językach, obsługująca między innymi format PDF i EPUB. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest to, że jest w stanie zapamiętać miejsce, w którym zakończyłeś czytanie, dzięki czemu możesz kontynuować w innej chwili. Istnieje płatna wersja, któa zawiera kilka dodatkowych funkcji.

Moon+ Reader

Moon+ Reader to aplikacja, która pozwala na czytanie dużej ilości książek za darmo i obsługuje kilka najpopularniejszych formatów, takichjak między innymi pdf, EPUB czy txt. Niektóre z funkcji tej aplikacji to możliwość zaznaczenia części tekstu, skorzystania z trybu nocnego, aby zadbać o swoje oczy lub dostosować jasność przeciągając palcem wzdłuż lewej krawędzi ekranu.

Lithium

Lithium to świetna aplikacja do czytania książek na telefonie z Androidem. Znajduje wszystkie książki w telefonie automatycznie, bez konieczności ich ręcznego dodawania. Możemy oczywiście dodać różne kategorie, aby posortować książki tak, jak chcemy. Interfejs jest dość schludny i apliakcja jest całkowicie darmowa.

Full Reader

Full Reader to aplikacja, która oprócz zgodności ze standardami w zakresie obsługi najpopularniejszych formatów, stawia na personalizację, dzięki czemu użytkownik może uczynić aplikację dostosowaną do własnych potrzeb. Oprócz możliwości dostosowania czcionek i motywów, posiada wbudowany tłumacz dla pięciu języków.

eBoox

eBoox to bardzo prosty, ale pozbawiony reklam czytnik książek. Posiada autorotację, oraz przyciski tekstowe w dwóch kolumnach. Kompatybilny z fb2, epub i mobi. Aplikacja jest szybka, wygodna i intuicyjnia.