Ranking 7 najlepszych sieci VPN

Ranking 7 najlepszych sieci VPN

Użytkownicy Internetu wiedzą, jak ważne jest zachowanie anonimowości w sieci. Dobry VPN umożliwia również korzystanie z blokowanych witryn, które są niedostępne w danym kraju. Poniżej znajduje się lista najlepszych sieci VPN, z których każdy będzie zadowolony.

Surfshark VPN

Firma z siedzibą w Holandii oferuje swoim użytkownikom 3200 serwerów i 110 lokalizacji na w 65 krajach, co zapewnia całkowitą anonimowość w sieci. W Surfshark istotne jest to, że firma udostępnia prawdziwy tryb incognito (nie taki, jak w przeglądarkach). Oznacza to, że połączenia ani aktywność użytkownika w sieci nie jest w żaden sposób rejestrowana ani zapisywana.

Wśród dodatkowych zalet warto zwrócić uwagę na skuteczną blokadę reklam i plików śledzących, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem oraz zmianę fizycznej lokalizacji GPS na Androidzie.

Dla wielu osób najważniejsza będzie informacja, że Surfshark samodzielnie zmienia IP użytkownika co jakiś czas, bez konieczności rozłączania sieci VPN. Firma oferuje również jedno z najbardziej stabilnych połączeń na rynku.

Cena także jest przystępna. Przy miesięcznym abonamencie wynosi 55,80 zł za miesiąc, ale przy zakupie na dwa lata to już zaledwie 10,73 zł miesięcznie (płatne z góry). Przy tej opcji w przeciągu pierwszego miesiąca można zrezygnować z usług Surfshark VPN i otrzymać całkowity zwrot kosztów.

Nord VPN

Druga z najpopularniejszych sieci VPN, która ma ofertę zbliżoną do Surfsharka. Charakteryzuje się wyjątkowo intuicyjnym sposobem obsługi, ochroną przed reklamami i złośliwym oprogramowaniem, a także gwarantuje całkowitą anonimowość w Internecie.

Posiada również wygodne urządzenie, pozwalające na łączenie się z serwerami najlepszymi do wykonywanej aktualnie czynności. Przykładowo oglądając Netflixa, można podłączyć się do serwerów w USA, dzięki czemu będzie można oglądać materiały dostępne wyłącznie na amerykańskiej platformie, przebywając w Polsce.

Kwestia ceny również jest zadowalająca. Opłaty wynoszą 47,19 zł miesięcznie, lub 12,99 zł za miesiąc przy zakupie dwuletniej subskrypcji.

CyberGhost

Najdłużej działająca sieć VPN, która oferuje 7600 serwerów w 91 krajach. Stworzona została z myślą o anonimowym przeglądaniu witryn, chociaż również umożliwia dostęp do treści blokowanych w danym regionie.

CyberGhost ma swoją siedzibę w Rumunii, a ogromną zaletą jest prosta obsługa. Wystarczy wskazać rodzaj wykonywanej czynności, aby program sam dobrał i zastosował najlepsze ustawienia, gwarantujące bezpieczeństwo i stabilność połączenia. Istotną cechą CyberGhost jest rozszerzenie ochrony na sieć Wi-Fi.

Kwota za miesięczną subskrypcję wynosi 55,83 zł, a za dwuletnią 13,74 w skali miesiąca. CyberGhost umożliwia również opłatę za 3 lata z góry. W takim przypadku miesięczny koszt wyniesie 9,03 zł, czyli 325,08 zł za 36 miesięcy bezpieczeństwa i anonimowości w Internecie.

PureVPN

Interesujący wybór dla osób stawiających na liczbę lokalizacji i krajów. PureVPN posiada łącznie 2000 serwerów w 140 krajach. Nie przechowuje danych użytkownika, oryginalnego adresu IP, ani nawet czasu całkowitego połączenia z usługą.

Tak jak większość najlepszych sieci VPN, PureVPN oferuje wyłącznik awaryjny, czyli popularny kill switch. Ta opcja umożliwia nagłe przerwanie połączenie internetowego, jeśli program lub tunel VPN ulegnie awarii i przestanie działać.

Przy zakupie miesięcznego abonamentu przyjdzie zapłacić 50,98 zł. Abonament dwuletni wiąże się z opłatą równą 9,27 miesięcznie. Najbardziej interesujący jest pakiet na 5 lat (płatny z góry). W tej opcji jeden miesiąc kosztuje zaledwie 6,94 zł.

Ivacy VPN

Doświadczony zawodnik na scenie VPN. Ivacy VPN oferuje szereg praktycznych funkcji, a także możliwość używania na każdym systemie i dziesiątkach urządzeń (na przykład na Smart TV). Oficjalna strona Ivacy VPN oferuje również darmowe przewodniki oraz instrukcję obsługi, dzięki czemu można z łatwością korzystać ze wszystkich dobrodziejstw tej sieci.

Ivacy VPN skutecznie chroni komputer przed złośliwym oprogramowaniem. Umożliwia również korzystanie z wyboru protokołów (L2TP, TCP, UDP lub IKEV). Udostępnia również funkcję rozdzielenia tunelowego, które gwarantuje użytkownikowi dodatkową ochronę.

Ivacy VPN jest tańszy od powyższych sieci VPN. Miesięczna opłata wynosi zaledwie 44,51 zł, a przy zakupie planu na 5 lat jest to zaledwie 5,32 zł miesięcznie.

Tunnel Bear

Jest to jedna z najpopularniejszych darmowych sieci VPN. Niestety brak opłat związany jest z pewnymi niedogodnościami. Tunnel Bear oferuje serwery w zaledwie 20 krajach, a także znacznie mniejszą stabilność niż płatne usługi VPN.

Darmowa wersja Tunnel Bear ograniczona jest również do zaledwie 500 MB transferu w skali miesiąca. Żeby otrzymać lepsze połączenie i nielimitowany transfer, należy zapłacić 44,68 zł miesięcznie lub 267,80 przy opłacie za cały rok z góry (22,31 zł za miesiąc).

Mullvad

Charakteryzuje się niezwykle prostym procesem rejestracji, przy którym nie trzeba podawać żadnych informacji (nawet adresu e-mail). Po dokonaniu opłaty na stronie użytkownik otrzymuje wygenerowany kod składający się z 16 cyfr. Jest to login używany do logowania do Mullvad.

Mullvad jest obecnie jedną z najszybszych sieci VPN oraz posiada standardowe usługi, takie jak blokowanie złośliwego oprogramowanie, zapewnienie anonimowości w Internecie, rozdzielenie tunelowe, a także zapobieganie wyciekom DNS. Kill switch działa skutecznie i bezproblemowo.

Przy zakupie Mullvad nie trzeba zastanawiać się nad ceną. W skali miesiąca jest stała i niezależna od okresu subskrypcji. Kwota, jaką należy zapłacić za korzystanie z Mullvad to 5 euro miesięcznie, czyli około 23,30 zł.

1 thoughts on “Ranking 7 najlepszych sieci VPN

  1. Surfshark VPN ma największy wybór serwerów na całym świecie, także najbardziej mnie on przekonuje

Comments are closed.